Gleznu izstāde mežā

Dodoties uz cēsnieku iecienīto Rūcamavotu pēc ūdens vai izstaigājot Sarkano klinšu pastaigu taku, tagad brīvā dabā, mežā, var baudīt arī mākslu.

Proti, mežā ir skatāmas 11 lielformāta gleznas. Mākslinieku darbi būs apskatāmi vairākus gadus, visos laika apstākļos. Šādu meža galeriju īstenojusi biedrība «Art Cēsis». Projektā piedalījušies mākslinieki Ritums Ivanovs un dēli Rasmus un Krišjānis, Jānis Blanks, Jānis Dukāts, Ansis Rozentāls, Dāvis Ozols, Reinis Liepa, Laima Bikše, Signe Vanadzina un Zīle Ziemele.

Ar Kārļa Skalbes izjūtām

Latvija, daba un tās daudzinātājs – dzejnieks Kārlis Skalbe veicinājis latviešu sapņu piepildījumu. Sapni par Latviju. Sapni par Mājām. Šogad Piebalgā dzimušajam vārdu meistaram 140! Atzīmējot šo notikumu, Latvijā pazīstami, profesionāli gleznotāji iedvesmojoties no K. Skalbes literārajiem darbiem, no to izteiksmīgās valodas plenērā radīja lielformāta gleznas mežā, dabiskos apstākļos, gājēju takas tuvumā pie Sarkanajām klintīm Cēsīs.

Izstāde «Pārvēršanās», kā Kārļa Skalbes pasakā – koka dvēselē pārvērties ceļinieks, gleznotājs caur saviem darbiem skatītājam liek redzēt un izjust to, ko jutis cits mākslinieks, tikai citā laikā, citā interpretācijā. Plenēra izstādes eksponēšanas vietas izvēli noteikusi likumsakarība. K. Skalbe šūpulis kārts netālu no Gaujas iztekas, savukārt glezniecības  izstādē – Skalbes domas, pārdzīvojumi  – atkal Gaujas krastos, tikai citādā plūdumā, tādejādi akcentējot mūžīgo mainību, bet saglabājot nemainīgo – cilvēka dvēseli un radošos garu.

Inese Ciekure, biedrība Art Cēsis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *