Gandarīti, ka Foros mežu izsolē iegūst labāko cenu

Interneta portālā Foros.lv no pagājušā gada oktobra notiek cirsmu un meža īpašumu izsoles.

Kā lasām portālā, lai pārdotu cirsmu vai īpašumu, viss, kas jāzina pārdevējam, ir zemes gabala kadastra numurs!

Lai uzzinātu, vai izsolē piedalīties tiešām ir tik vienkārši, par to, cik laiku aizņem izsoles process, kā veicies izsolē un vai tiešām cena ir bijusi labākā, aptaujājām dažus no neseno izsoļu dalībniekiem:

Kas meklē, tas atrod

Sandija Ziemele: «Vēlējos pārdot savu meža īpašumu, jo sapratu, ka pati to apsaimniekot nevarēšu. Ilgi meklēju pircēju par labāko cenu. Aptaujāju dažādus uzņēmumus, arī AS «Latvijas valsts meži», kuri pērk meža īpašumus. Atradu arī izsoļu portālu «Foros». Pēc īsas konsultācijas ar uzņēmuma pārstāvi Juri Orolu, sapratu, ka cena jau sākumā provizoriski ir krietni augstāka, nekā iepriekš piedāvātās cenas. Nolēmu riskēt. Dokumentus pirms izsoles bija iespēja nokārtot elektroniski ar eParakstu. Viss pārdošanas process izsolē, ieskaitot dokumentu noformēšanu aizņēma divas nedēļas. Par iegūto cenu esmu ļoti apmierināta, jo savu meža īpašumu pārdevu par gandrīz divas reizes augstāku cenu, nekā tā bija pārējiem piedāvātājiem, kurus aptaujāju pirms tam.

Cena ir par 30% augstāka

Anatolijs Isajevs: Vēlējos pārdot cirsmu savā meža īpašumā. Konsultējoties LLKC, Preiļu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Astrīda Rudzīte man ieteica meža izsoļu platformu interneta vietnē Foros. Sarunā ar izsoļu vadītāju Juri Orolu uzzināju, kādi dokumenti nepieciešami, lai piedalītos izsolē. Tos man palīdzēja nokārtot mana konsultante. Juris Orols laipni visu paskaidroja. Visu bija iespējams apstiprināt ar eParakstu. Process nebija sarežģīts. Cena kuru saņēmu izsolē bija par 30% labāka, nekā cenas, ko man piedāvāja citi pircēji. Pārdošanas process notika 2 nedēļas, noslēgumā bija tikšanās ar pircēju, ar kuru noslēdzu pārdošanas līgumu un saņēmu naudu. Visus nodokļus saistībā ar cirsmas pārdošanu sedza pircējs. Paldies Astrīdai un Jurim, kuri man palīdzēja. Esmu ļoti apmierināts ar izdevušos darījumu par ļoti labu cenu.

Pārdevu par divas reizes augstāku cenu

Andris Rubīns: Tā kā pats neesmu mežsaimniecības profesionālis, bet vēlējos pārdot cirsmu, jo kokmateriālu tirgus cenas bija augstas, sāku meklēt un aptaujāt dažādus pircējus, arī mežizstrādes uzņēmumus. Visi piedāvājumi cenas ziņā bija diezgan līdzīgi. Tad ielūkojos izsoļu portālā Foros un aizsūtīju savu piedāvājumu. Tā kā manu cirsmu Foros jau sākotnēji novērtēja par daudz augstāku cenu, tad sāku kārtot nepieciešamos dokumentus, lai piedalītos izsolē. Pirms piedalīšanās izsolē Juris Orols konsultēja un paskaidroja kādi dokumenti jāsagatavo. Pats nokārtoju meža inventarizāciju, koku dastošanu, ciršanas apliecinājumu. Viss aizņēma gandrīz divus mēnešus. Lai startētu izsolē noslēdzu līgumu. Viss bija korekti. Divu nedēļu laikā pircējs bija noskaidrots un es saņēmu naudu, iegūstot par cirsmu divas reizes augstāku cenu, nekā iepriekš, aptaujājot atsevišķus uzņēmumus. Izsoles laikā man bija iespēja sekot, kā mainās sākotnējā cena, cik solītāji sola un kā aug solītā summa par manu cirsmu. Izdevumus par izsoles organizēšanu kā arī likumā noteikto nodokļa (IIN) nomaksu sedza cirsmas pircējs. Esmu ļoti apmierināts, jo izsoles laikā viss bija korekti un labi noorganizēts. 

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *