ES mežu stratēģijas projekts būtu jāpārraksta!

Eiropas Valsts mežu asociācija (EUSTAFOR): «Eiropas mežu īpašniekiem un apsaimniekotājiem Eiropas Komisijai būtu pilnībā jāpārraksta ES mežu stratēģijas projekts!»

Eiropas Parlamenta klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības un ilgtspējīgas attīstības starpgrupa 30. jūnijā organizēja pasākumu «ES zaļās vienošanās ambīcijas: ko mēs vēlamies un kas mums vajadzīgs no ES mežiem?»

Eiropas meži, kurus gadu desmitiem ilgi apsaimnieko saskaņā ar ilgtspējīgas un daudzfunkcionālas apsaimniekošanas principiem, sabiedrībai sniedz daudz labumu. Jaunajā meža stratēģijā tie būtu vienlīdz jāievēro, lai novērstu nopietnu nelīdzsvarotību sociālajā, dabiskajā un ekonomiskajā kontekstā.

Šīs bažas tika atkārtotas pasākuma laikā ar skaidru Eiropas mežu īpašnieku un apsaimniekotāju aicinājumu Komisijai sekot Eiropas Parlamenta un Padomes atzinumiem un pārrakstīt ES Meža stratēģijas projektu.

Visa mežsaimniecības kopiena cer, ka Komisija nopietni apsvērs meža īpašnieku un apsaimniekotāju bažas, sadarbosies ar viņiem, lai izstrādātu politiku, kas balstās uz viņu zināšanām un saglabā viņu augsto motivāciju.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *