ES mežu stratēģijas nebūs bez atbalsta meža īpašniekiem!

Pēc 2020. gada nebūs dzīvotspējīgas meža stratēģijas, ja mežu īpašnieku un apsaimniekotāju kā dinamiskas meža nozares veicinātāju ES nebūs.

3. februārī, galvenās ieinteresēto pušu organizācijas, kas pārstāv mežsaimniecības nozari, tikās ar Eiropas lauksaimniecības komisāru Janušu Vojciechovski, lai pārrunātu nozares pieaugošās bažas par veidu, kādā ES zaļās vienošanās īstenošana pašlaik risina mežsaimniecības jautājumus. Mūsu meži ir jāapsaimnieko atbildīgi, it īpaši ņemot vērā klimata pārmaiņas un to ietekmi uz meža īpašumiem:

 «Kā mēs mēģinājām demonstrēt nesenā kampaņā , mums jāatturas no mītiem, kas ieskauj mežus. Klimata pārmaiņu apstākļos mums ir jānodrošina mūsu mežu noturība, lai tie varētu pilnībā pildīt savu lomu kā oglekļa absorbētāji, bioloģiskās daudzveidības rezervuāri un vietējas un ilgtspējīgas koksnes biomasas piegādātāji, kas aizstāj fosilos materiālus un tālāk attīsta bioloģisko balstītu aprites ekonomiku ES.

Tomēr tas viss var notikt tikai tad, ja ES Meža stratēģija atbalsta mežu īpašniekus un apsaimniekotājus viņu mežu apsaimniekošanā, tostarp veicinot ieguldījumus vairāk nekā 2,6 miljonu meža nozares darbinieku uzturēšanā un apmācībā.»

Avots: CEPF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *