ES aizliegums sadarboties ar Krieviju

10.04.2022. Eiropas Savienība vienojusies par jaunu sankciju paketi, tostarp embargo Krievijas koksnes importam saistībā ar iebrukumu Ukrainā. Saskaņā ar 3.i pantu:

Ir aizliegts tieši vai netieši pirkt, importēt vai pārsūtīt Savienībā preces, kas Krievijai rada ievērojamus ienākumus, tādējādi ļaujot tai veikt darbības, kas destabilizē situāciju Ukrainā, kā norādīts XXI pielikumā, ja to izcelsme ir Krievija vai tiek eksportētas no Krievija. Visi produkti, kas pieder Kombinētās nomenklatūras kodam 44, ir uzskaitīti, kas nozīmē, ka visus koksnes izstrādājumus ir aizliegts ievest no Krievijas. Šis aizliegums attiecas arī uz koksnes celulozi, kas iegūta, kombinējot mehāniskos un ķīmiskos celulozes procesus.

Ir aizliegts tieši vai netieši pārdot, piegādāt, nodot vai eksportēt preces, kas jo īpaši varētu veicināt Krievijas rūpniecisko jaudu palielināšanu, kā norādīts XXIII pielikumā, jebkurai fiziskai vai juridiskai personai, vienībai vai struktūrai Krievijā vai izmantošanai Krievijā.

Pēc 2022. gada 16. aprīļa ir aizliegts nodrošināt piekļuvi Savienības teritorijā esošajām ostām jebkuram kuģim, kas reģistrēts zem Krievijas karoga. Ogles un citu cieto fosilo kurināmo ir aizliegts tieši vai netieši pirkt, importēt vai pārsūtīt Savienībā.

Noteiktie aizliegumi neattiecas uz tādu līgumu izpildi, kas noslēgti pirms 2022. gada 9. aprīļa, vai blakuslīgumiem, kas nepieciešami šādu līgumu izpildei līdz jūlijam – augustam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *