Cik izmaksā nozaudētas motorzāģa vadītāja apliecības atgūšana

Kā rīkoties darba ņēmējam situācijā, kad apliecība ir pazaudēta?

Lai uzzinātu, kā rīkoties un ar kādām izmaksām jārēķinās šādā situācijā, «Meža Avīze» aptaujāja vairākas mācību iestādes.

Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) projektu vadītāja Maija Birkena – Dzelzkalēja:

«Lai atjaunotu nozaudētu motorzāģa vadītāja apliecību, uz MKPC biroju, elektroniski (mkpc@mkpc. llkc.lv) vai izmantojot Latvijas pasta pakalpojumus (Rīgas ielā 34, Ozolniekos, Ozolnieku pagastā, Ozolnieku novadā), jānosūta rakstisks iesniegums, kurā jānorāda, ka apliecība ir nozaudēta un īpašnieks vēlas to atjaunot. Apliecības atjaunošanas maksa ir 10 eiro. MKPC sastāda rēķinu un nosūta klientam apmaksai. Kad rēķins ir apmaksāts, jaunā apliecība tiek nosūtīta pa pastu.»

Ogres tehnikuma skolotājs Arturs Cīrulis:

«Ja motorzāģa vadītāja apliecība iegūta Ogres Meža tehnikuma laikā, t.i., līdz 2011.gada 1.septembrim, tad personai sākumā ar iesniegumu jāvēršas Valsts arhīva Jēkabpils reģionālajā arhīvā un jālūdz izziņa, kurā apliecināts, ka nokārtots motorzāģa vadītāja eksāmens un iegūta motorzāģa vadītāja apliecība. Pēc tam ar šo izziņu un fotogrāfiju jādodas uz Ogres tehnikumu, kur sagatavos un izsniegs motorzāģa vadītāja apliecības dublikātu. Savukārt personām, kuras motorzāģa vadītāja apliecību ieguvušas pēc 2011.gada 1. septembra, arhīva izziņa nav nepieciešama. Atliek ar pasi vai identifikācijas karti un fotogrāfiju ierasties Ogres tehnikumā, Ogrē, Meža prospektā 13 (līdz 2016.gada 1.janvārim, pēc 2016.gada 1.janvāra «Ogres meža tehnikums», Aizupēs, Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā), kur sagatavos un izsniegs apliecības dublikātu. Maksa par motorzāģa vadītāja apliecības dublikāta izgatavošanu EUR 1.72, ietverot PVN. Ja Ogres Meža tehnikumā iegūta motorzāģa vadītāja profesionālā kvalifikācija un saņemta profesionālās kvalifikācijas apliecība, lai saņemtu profesionālās kvalifikācijas apliecības dublikātu, jārīkojas šādi:

  1. Uz e-pasta adresi jekabpils-izzinas@arhivi.gov.lv pazaudētās profesionālās kvalifikācijas apliecības īpašnieks raksta pieprasījumu sociāli tiesiskās izziņas saņemšanai par mācībām tehnikumā. Arhīvs viņam atsūta maksas izziņu par mācībām. Šī izziņa ir vajadzīga, lai uzzinātu pazudušā apliecības numuru, izsniegšanas datumu. Izziņu par mācībām apliecības pazaudētājs atdod Ogres tehnikuma arhīvā.
  2. Uz e-pasta adresi jekabpils-izzinas@arhivi.gov.lv apliecības pazaudētājs raksta pieprasījumu par savām sekmēm mācību laikā. Arhīvs viņam atsūta maksas izziņu par sekmēm (jāmaksā par atzīmju meklēšanu). Atsūtīto Izziņu par sekmēm apliecības pazaudētājs iesniedz Ogres tehnikuma arhīvā.
  3. Apliecības pazaudētājs maksā valsts nodevu «Latvijas Vēstneša» kontā LV56UNLA0002100609196 –Eur 12,85 apmērā.

Maksājuma mērķī norādīt «Par sludinājumu no (vārds, uzvārds)». Šī nodeva jāmaksā tādēļ, lai izsludinātu par nederīgu pazudušo apliecību, kuras numurs redzams atsūtītajā maksas izziņā par mācībām. Kad valsts nodeva samaksāta, maksājuma uzdevums jāiesniedz tehnikuma arhīvā. Arhivāre raksta vēstuli laikrakstam «Latvijas Vēstnesis» «Par sludinājuma ievietošanu», ar saturu, lai izsludina par nederīgu pazudušo apliecību Nr… profesionālās kvalifikācijas apliecības numurs (pazudušās), kas norādīts no Jēkabpils Zonālā valsts arhīva diploma pazaudētājam atsūtītajā maksas izziņā par mācībām.

SIA «Kursu bāze» mācību darba koordinatore Anita Kupce:

«Ja cilvēks motorzāģa vadītāja apliecību ieguvis pirms 1997. gada, tad viņam vispirms jādodas uz Jēkabpils zonālo valsts arhīvu un jālūdz izsniegt izziņu, kura apliecina, ka apliecība tiešām ir iegūta. Ar izziņu un fotogrāfiju jānāk pie mums uz Kursu bāzi, kura atrodas Ogrē, un jāsaņem apliecības dublikāts. Ja apliecība iegūta pēc 1997. gada, tad arhīva izziņa nav nepieciešama. Dati par kursu beidzējiem ir pie mums. Nepieciešama tikai fotogrāfija. Apliecības dublikāts izmaksās 15 eiro.»

«LDz Mācību centrs» vadītāja Zanda Zāle:

«Mūsu praksē pagaidām nav bijis neviens gadījums, ka kāds kursu beidzējs būtu pazaudējis motorzāģa vadītāja apliecību, tomēr ja tāda situācija kādam rodas, tad jāraksta iesniegums un jālūdz izsniegt dublikātu. Tas varētu izmaksāt apm. 7 eiro.»

SIA «Mācību tehniskais centrs» direktore Andra Meldere:

«Lai atgūtu nozaudētu motorzāģa vadītāja apliecību cilvēkam ir jāraksta iesniegums un uz tā pamata tiks izsniegts dublikāts. Tas izmaksās 50 eiro.»

SIA «Darba drošības centrs» direktors Imants Mežals:

«Ja cilvēks kursus pie mums beidzis pāris gadus atpakaļ, tad būs atkārtoti jāmācās teorija. Tas izmaksās 65 eiro. Savukārt ja kursi izieti nesen, tad kursos nebūs jāiet. Atliks samaksāt 25 eiro un mēs apliecību atjaunosim. Vispirms gan būs jāuzrāda pase vai identifikācijas karte.»

SIA «Aroda centrs» direktore Jeļena Fedko:

«Lai iegūtu nozaudētas motorzāģa vadītāja apliecības dublikātu nepieciešams uzrakstīt iesniegumu un samaksāt 10 eiro.»

SIA «MBR» sekretāre Ludmila Koļesņikova:

«Ja cilvēks vēlas atjaunot nozaudētu motorzāģa vadītāja apliecību, tad viņam jāierodas pie mums ar pasi un fotogrāfiju, kā arī jāsamaksā 70 eiro.»

Profesionālās pilnveides centra «Atēna» sekretāre Kristīne Aukšāre:

«Ja motorzāģa vadītāja apliecība iegūta pēdējā gada laikā, tad varam mēģināt atrast dublikātu. Tomēr jārēķinās, ka reizi 2 – 3 gados kursi būs jāiet atkārtoti.»

Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības iestādes «ABC Studija» biroja administratore Anna Baženova:

«Lai atgūtu nozaudētu motorzāģa vadītāja apliecību cilvēkam jāatnāk pie mums un jāsamaksā 60 eiro. Lai atsvaidzinātu zināšanas iesakām kursus ik pa pieciem gadiem atkārtot.»

Mācību centra «Liepa» pārstāve, kura nevēlējās atklāt savu identitāti:

«Mūsu datu bāzē ir informāciju par kursu beidzējiem kopš 2009. gada. Lai atgūtu nozaudētu apliecību personai jāraksta iesniegums, kurā jānorāda savs vārds, uzvārds un personas kods.»

Mācību centra BUTS speciālisti nespēja sniegt informāciju par to, kā rīkoties, ja pazaudēta motorzāģa vadītāja apliecība.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *