CEPF Ģenerālā asambleja 2023. gadā

Ikgadējā CEPF Ģenerālā asambleja notika no 2023. gada 7. līdz 9. jūnijam Hāmenlinna, Somijā.

Ikgadējā sanāksme pulcēja CEPF sekretariātu un biedrus no visas Eiropas, un to vadīja CEPF Somijas biedrs MTK – Centrālā Lauksaimniecības ražotāju un meža īpašnieku savienība. Tikšanās laikā dalībniekiem bija iespēja pārrunāt aktuālos ar mežu saistītos ES politikas virzienus, paveikto kopš pagājušā gada un turpmāko rīcību.

Iespēja veidot ilgtspējīgāku sabiedrību

Savā atklāšanas runā CEPF prezidents Sven–Erik Hammar kungs atklāja cik svarīgi ir līdz 2050. gadam panākt oglekļa neitrālu Eiropu, vienlaikus uzsverot, ka nākamajam solim vajadzētu būt bezoglekļa Eiropas sasniegšanai. Viņš uzsvēra labi apsaimniekotu mežu nozīmīgo lomu oglekļa izvadīšanā no atmosfēras.

Uzņēmēju vārdā MTK prezidents Juha Marttila kungs uzsvēra, ka visām darbībām, kas šodien tiek veiktas mežos, būs ilgstoša ietekme un tā turpināsies nākamajās paaudzēs. Viņš pauda cerību, ka ar mežu saistītā politika dos iespējas veidot ilgtspējīgāku sabiedrību.

CEPF jaunais valdes loceklis – Arnis Muižnieks

Ģenerālās asamblejas sanāksmes laikā uz 2 gadu pilnvaru laiku (2023–2025) vienbalsīgi tika pārvēlēti pieci CEPF valdes locekļi: Luks Buvarels (viceprezidents; Francija), Juha Marttila (Somija), Fēlikss Montekukoli (Austrija), Maikls Podstatzky–Lichtenstein (Čehija) un Arnis Muižnieks, Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs (Latvija).

Ģenerālā asambleja vienbalsīgi ievēlēja divus jaunus valdes locekļus: Heidi Hemstad kundzi (Norvēģija) un Roku Sedmineku (Slovēnija).

Sveic  jaunos dalībniekus

Dalībnieki sirsnīgi sveica arī jaunos dalībniekus – Īrijas mežu īpašniekus, Slovākijas nevalstisko mežu īpašnieku UNIA reģionālās asociācijas un Familienbetriebe Land und Forst Bayern savā mežu saimē CEPF.

CEPF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *