CEPF Ģenerālā Asambleja 2022 – beidzot klātienē

Uz ikgadējo Ģenerālo asambleju 2022. gada 7.–9. jūnijā CEPF locekļi un sekretariāts pulcējās Bledā, Slovēnijā.

Pēc divu gadu tiešsaistes sanāksmēm CEPF (Eiropas meža īpašnieku konfederācijas) locekļi no visas Eiropas beidzot varēja satikties klātienē. Trīs dienu tikšanos laipni uzņēma Slovēnijas Meža īpašnieku asociācija. Latviju pārstāvēja MIB valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Meži – klimata pārmaiņu risinājums

CEPF prezidents Svens Ēriks Hammars, atklāja Ģenerālo asambleju. Savā atklāšanas runā prezidents norādīja, ka ES meži un koksne ir daļa no klimata pārmaiņu risinājuma, nevis problēma. Prezidents uzsvēra Eiropas meža īpašnieku lomu ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principu izstrādē un pilnveidošanā, kā arī to, ka klimata pārmaiņu dēļ meža īpašnieki nemitīgi pielāgo savu meža apsaimniekošanas praksi. Viņš norādīja, ka pieaug to meža īpašnieku skaits, kuriem ir citi mērķi, nevis kokmateriālu nodrošināšana, atbilstoši ES līmenī notiekošajai diskusijai par maksājumiem par ekosistēmu pakalpojumiem. Visbeidzot CEPF prezidents pateicās CEPF komandai un valdei par darbu pagājušajā gadā, kas ir bijis izaicinājums gan politiski, gan citos aspektos.

Ģenerālās asamblejas laikā CEPF locekļi vienbalsīgi par CEPF valdes locekļiem atkārtoti ievēlēja Zdenko Bogoviču (Horvātija), Svenu Eriku Hammaru (Zviedrija), Hubertu de Šorlemeru (Luksemburga), Antonio Paulu Soaresu (Portugāle) un Ivo fon Trotu (Vācija). Ēriks Hammars tika atkārtoti ievēlēts, lai turpinātu CEPF prezidenta amatu.

Pēc tikšanās CEPF prezidents un Dienvideiropas mežsaimnieku savienības (USSE) prezidents Bruno Lafons parakstīja abu organizāciju partnerības līgumu, kas stiprina Dienvideiropas mežu īpašnieku balsi CEPF. Dalībnieki uzklausīja arī prezentācijas par Slovēnijas mežiem, kas aizņem 58% no valsts, padarot to par 3.mežaināko valsti Eiropā. Dr. Alešs Poljaņecs no Slovēnijas meža dienesta sniedza ievadu par tēmu «Ilgtspējīga, dabai draudzīga un daudzfunkcionāla meža apsaimniekošana Slovēnijā». Alešs Kaduncs no Slovēnijas Lielo meža īpašumu asociācijas iepazīstināja ar tēmu «Meža ekonomiskie un tehnoloģiskie aspekti Vadība Slovēnijā» un Mihael Koprivnikar no Slovēnijas Meža īpašnieku asociācijas iepazīstināja dalībniekus ar Slovēnijas koksnes izsolēm.

Salidojuma pēdējā dienā bija organizēta ekskursija uz dažādām meža vietām ap Bledu. Brauciena laikā dalībnieki apmeklēja priežu mežu, kūdrāju, vietu, kur veikta izlases ražas novākšana, un divas vietas ar laikapstākļu un kaitēkļu radītiem bojājumiem. Dalībnieki vēroja arī iegūto apaļkoku ar dažādām kvalitātēm.

CEPF sekretariāts sirsnīgi pateicas Slovēnijas Meža īpašnieku asociācijai par lielisko sanāksmes organizēšanu! 2023. gadā CEPF Ģenerālā asambleja ir uzaicināta uz Somiju!

Vineta Kalve, pēc CEPF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *