Beidzies meža ugunsnedrošais laikposms

Valsts meža dienests ar 12. septembri atcēla meža ugunsnedrošo laikposmu. Šogad reģistrēti 355 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 220 hektāri meža zemes.

 Šogad ugunsgrēku mazāk

Šogad tas sakās 2. maijā. Reģistrēti un dzēsti 355 meža ugunsgrēki. Kopējā uguns skartā platība meža zemēs ir 220 hektāri, no tiem 68,5 hektāri ir jaunaudzes. Pērn tika dzēsts daudz lielāks skaits meža ugunsgrēku, izdega arī lielākas platības. 2021. gadā līdz 12. septembrim bija reģistrēts 441 meža ugunsgrēks ar kopējo uguns skarto platību 503 hektāri, no tiem 111 hektāri bija jaunaudzes. 

AS «Latvijas valsts meži» (LVM) apsaimniekotajā teritorijā šogad dzēsti 100 meža ugunsgrēki, kas ir aptuveni 30 % no visiem Latvijā šogad fiksētajiem meža ugunsgrēkiem. Kopējā uguns skartā meža platība šogad bijusi 44 ha, kas ir 5 reizes mazāka nekā pērn.

«2022. gada meža ugunsnedrošo laikposmu – no maija līdz septembrim – var raksturot kā mierīgu, jo tikai 10 gadījumos uguns skartā platība pārsniedza vienu hektāru,» saka LVM Meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Edijs Leišavnieks.

Šī gada lielākais meža ugunsgrēks – 16,4 ha platībā – izcēlās maija vidū Rietumvidzemes reģiona Rūjienas iecirknī. Savukārt visvairāk meža ugunsgrēku – 40 – bija izcēlušies Dienvidlatgales reģionā.

Neskatoties uz to, ka ugunsnedrošais laikposms atcelts, pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *