Baltijas valstu lauksaimniecības ministri vienisprātis

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards 21. aprīlī, darba vizītes laikā Tartu (Igaunijā) ar Igaunijas lauku lietu ministru Urmasu Krūzi (Urmas Kruuse) un Lietuvas lauksaimniecības ministru Kestuti Navicku (Kęstutis NAVICKAS) pārrunāja situāciju Baltijas valstīs lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā, kas izveidojusies pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Zemkopības ministrs K.Gerhards atzīmēja: «Latvijas ieskatā pašreizējos apstākļos svarīgi ir rast Eiropas Savienības līmeņa risinājumus. Tāpēc Eiropas Komisijai ir jāizvērtē pašreizējās ģeopolitiskās krīzes ietekme uz pārtikas nodrošinājumu Eiropā un pasaulē, tai skaitā, izvērtējot Eiropas Savienības zaļā kursa stratēģijas ietekmi uz nodrošinātību ar pārtiku.»

Savukārt jautājumā par Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu saskaņošanu ar EK Baltijas valstu ministri bija vienisprātis, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ES Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģisko plānu saturs ir jāskata arī jaunā redzējumā. Tiem ir jāatbilst dalībvalstu un Eiropas ilgtermiņa mērķiem, kā arī jaunajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras pasaule.

Ministri apmeklēja arī 28. starptautisko lauksaimniecības izstādi «Maamess» Tartu izstāžu centrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *