Baltijas valstu 56. mežsaimniecības skolu spartakiādē

2019.gada pavasaris Ogres tehnikumā bija rosības un sacensību gara pilns, jo laikā no 10. līdz 13.aprīlim notika Baltijas Valstu 56.mežsaimniecības skolu spartakiāde.

Katru gadu šīs sacensības notiek kādā no Baltijas valstīm. 54. Baltijas valstu mežsaimniecības skolu sacensības notika Igaunijā, 55. sacensības – Lietuvā, 56.– Latvijā.

Latviju pārstāv Ogres tehnikuma audzēkņi

Baltijas Valstu 56.mežsaimniecības skolu spartakiādes ietvaros Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu izlašu komandas ieradās Latvijā, lai pierādītu savas zināšanas un prasmes ar mežsaimniecības jomu saistītās disciplīnās. Latviju pārstāvēja Ogres tehnikuma komanda, Igauniju – Luua Mežsaimniecības skolas komanda un Lietuvu – Kauņas mežsaimniecības un vides inženierzinātņu koledžas jaunieši.

 Jau agrā 11.aprīļa rītā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skolu komandas devās uz Ogres tehnikumam pārvaldīšanā nodoto Izglītības un zinātnes ministrijas mežu Ķeguma novadā, lai startētu Meža stafetē, kur 16 dažādos kontrolpunktos, kas izvietoti 4km garā trasē, jāparāda zināšanas gan koku un krūmu sugu noteikšanā, gan putnu un dzīvnieku atpazīšanā. Jauniešiem pēc acumēra bija jānosaka gan koka diametrs, gan augstums, gan audzes vecums, īpašas zināšanas bija jāparāda, lai mežā aprēķinātu koku skaitu uz hektāra, aprēķinātu dažādu koku krāju % daudzumu uz hektāra. Šo uzdevumu labāk izpildīja Latvijas komandas dalībnieki.

Ogres tehnikums kā uzņemošā skola rūpējās par saviem viesiem, ne tikai nodrošinot viņu dalību sacensībās, bet arī iepazīstinot ar Latviju un mežsaimniecības jomas uzņēmumu – pēc stafetes visi dalībnieki devās uz SIA «Rīgas meži» Daugavas mežniecību, lai iepazītos ar «zaļo klasi», savukārt vakars noslēdzās īsti sportiskā gaisotnē, kad visi spartakiādes dalībnieki kopā ar saviem pedagogiem piedalījās jautrās stafetēs un spēlēja volejbolu.

Spartakiāde noslēdzas Rāmavā

12.un 13.aprīlī spartakiāde turpinājās izstāžu kompleksā «Rāmava», 27. Starptautiskās izstādes PAVASARIS 2019 ietvaros. Izstādes apmeklētāji varēja vērot topošo kokgāzēju un topošo meža mašīnu operatoru sacensības.

Kokgāzēju komandu dalībnieki sacentās veiklībā, veicot dažādus uzdevumus. Gāžot mastus vai uz simulatora rādot koka gāšanu, pierādīja savu veiklību un precizitāti stafetē «Fermera pastaiga», kad atraktīvā veidā ir jānomaina zāģim ķēde, koka baļķī jāizzāģē trijstūris un jāizmet tam cauri tenisa bumbiņa, jāsaskalda koka bluķītis vismaz 5 pagalēs. Šie uzdevumi bija kā iesildīšanās galvenajām disciplīnām, kas notika jau 13.aprīlī, kad dalībnieki veica kombinēto garumošanu, precīzo garumošanu un atzarošanu, kā arī uz laiku mainīja motorzāģa ķēdi.

12.un 13.aprīlī izstādes laikā savas prasmes darbā ar meža mašīnām rādija arī topošie meža mašīnu operatori, kas sacentās darbā ar simulatoru un pēc tam noskaidroja labāko operatoru darbā uz īsta meža traktora – forvardera.

Sacensību laikā Ogres tehnikuma audzēkņi izgatavoja ceļojošo kausu, kas šogad kopā ar visas spartakiādes uzvarētājiem  – igauņiem, aizceļoja uz Luua Mežsaimniecības skolu.

Sacensību noslēgumā katrs spartakiādes dalībnieks saņēma pateicību par dalību un pārsteiguma balvas no atbalstītājiem – Ogres tehnikuma sadarbības partneriem.

Īpaši patīkami, ka arī šīs spartakiādes laikā Ogres tehnikums parakstīja jaunus sadarbības līgumus ar SIA «M.T.Z. serviss» un SIA «Kombainserviss» gan par atbalstu nākamo spēkratu mehāniķu nodrošināšanā ar prakses vietām, gan jaunas traktortehnikas iegādei mācību procesa nodrošināšanai. 

Šī spartakiāde ir pirmais solis uz Eiropas jauno mežsaimnieku sacensībām, kas 2021.gadā notiks Latvijā un kuru galvenais organizators būs Ogres tehnikums kopā ar sadarbības partneriem!

Linda Caune, Ogres tehnikuma direktores vietniece

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *