Atmežošanu visaktīvāk veic Pierīgā

Atmežošana, kad meža zemei ir mainīts lietojuma veids, 2014. gadā visaktīvāk veikta Pierīgā – pērn Rīgas reģionālajā virsmežniecībā, atbildot uz pašvaldību 235 pieprasījumiem, ir izsniegti kompensācijas aprēķini par kopējo platību 56,72 hektāru un aprēķināti zaudējumi kopsummā par 561 904 euro. Atmežošanas kompensācijas valstij par izdevumiem, saistītiem ar atmežošanas izraisīto negatīvot seku novēršanu, pilnā apmērā ieskaita valsts pamatbudžetā (Meža attīstības fondā).

Rīgas virsmežniecībā 208 gadījumos (87%) atmežošanas kompensācijas pieprasījumi reģistrēti, lai meža zemi varētu izmantot apbūvei un ielu/ceļu izbūvei 33,7953 hektāru lielu platībā (60% no kopējās pieprasītās platības). Karjeru izveidei vai to paplašināšanai tika saņemti 7 pieprasījumi, pa 1 pieprasījumam kapu un lauksaimniecības zemes ierīkošanai meža zemē, kā arī  15 pieprasījumi aizsargdambja būvniecībai. Vislielākais pieprasījumu skaits ir saņemts no Pierīgas pašvaldībām un 2014. gadā tās bija: Garkalne – 60 pieprasījumi, Carnikava – 52, Jūrmala – 22, Ādaži – 15, Rīga – 12, Salaspils –  12 pieprasījumi.

Normatīvajos aktos ir noteikta arī iespēja atmežojamo platību kompensēt ar iepriekš ieaudzētu mežu (izņemot plantāciju mežu) nemeža zemē attiecīgās personas īpašumā jebkurā tāda paša veida apgrūtināmā teritorijā.  2014. gadā Rīgas reģionālajā virsmežniecībā no visiem pieteikuma iesniedzējiem to ir izmantojuši tikai 6 meža īpašnieki.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *