Atklāj trešo «Laimes koku» parku

Trapenē 12. septembrī tika atklāts trešais «Laimes koku» parks Latvijā. Latvijas Valsts prezidenta kundze Andra Levite iestādot pirmo koku –  sarkano ozolu no «Latvijas valsts meži» kokaudzētavas uzrunāja klātesošos:  «Latviešiem koki vienmēr ir bijuši mīļi. Senos laikos tie devuši cilvēkiem siltumu un patvērumu. Tas bija vajadzīgs tīri fiziskai izdzīvošanai.

Toreiz cilvēki koku nozīmi novērtēja. Kokiem ir veltīts neskaitāmi daudz dziesmu, teiku un sakāmvārdu. Par koku nozīmi literatūrā filoloģe Aija Priedīte ir uzrakstījusi disertāciju «Kad koki runāja»; savukārt pētnieks Guntis Eniņš sakopojis stāstus par Latvijas dižkokiem grāmatā «Koki mājas nepamet».

Latvijas kokus, kas gadu simtos ir izauguši par dižkokiem, ir stādījuši gan Latvijas zemnieki savās sētās un laukos, gan svešu valstu vadoņi mūsu parkos un alejās. Šie dižkoki ir Latvijas vēstures liecinieki.

Man šķiet, ka koki joprojām runā, bet mūsdienu cilvēku ausis ir pilnas ar citām skaņām un trokšņiem. Mūsu ausis kokus vairs nesadzird.

Arī mans šodien stādītais sarkanais ozols piedalīsies mūsu klimata uzlabošanā. Man ir liels prieks arī par to, ka šis kociņš paliks vēl ilgi arī tad, kad es vairs nebūšu.»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *