Arī Igaunijas meža īpašnieki rīko protesta akciju 29.maijā Tallinā

Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā 2024.gada 29.maijā no plkst. 13:00 līdz 15:00 Tallinā pie parlamenta ēkas tiks rīkota zemes un meža īpašnieki protesta akcija. Līdzīga protesta akcija notika arī Latvijā š.g. 5.martā, pievēršot sabiedrības un valdības uzmanību nepārdomātiem ierobežojumiem un netaisnīgai kompensāciju sistēmai valstī.

Igaunijas zemes un meža īpašnieki uzsver, ka no neskaitāmajiem ierobežojumiem izrietošās kompensācijas ir netaisnīgas (kopš 2008.gada kompensācijas līmenis ir nemainīgs) un līdzšinējās sarunas diemžēl nav devušas gaidītos rezultātus.

Prasības:

• Taisnīgas un savlaicīgas kompensācijas izmaksas meža īpašniekiem, kuru zemēm tiek noteikti dabas aizsardzības ierobežojumi (kompensēt mežaudzes vērtību pēc tirgus cenas kopā ar ikgadējo kompensācijas apmēru). Pašreizējās kompensācijas nesedz īpašniekiem zaudētos ienākumus.

• Privātīpašumā esošo mežu, kas nonāk dabas aizsardzībā, apmaiņa pret valsts mežu, kur privātīpašnieki varētu turpināt meža apsaimniekošanu. Pašreizējie normatīvie regulējumi neļauj apmainīt dabas aizsardzības teritorijā esošos mežus pret valsts zemi.

• Lauksaimniecības zemes nodokļu pieaugumam jāpaliek līdz 10% gadā, kā tika solīts zemes īpašniekiem.

• Jāpārtrauc nepamatotu ierobežojumu uzlikšanu privātajām zemēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *