Ar ozoliem uzlabo biotopa kvalitāti

Rudens sākumā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Siguldā, netālu no tilta pār Gauju, rīkoja aizsargājamo nogāžu mežu uzlabošanas talku.

D AP darbinieki ar sadarbības partneriem veica biotopu atjaunošanas darbu iestādot ap 100 parasto ozolu dižstādus.

Iestādīti 100 parastā ozola stādi

DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš «Meža avīzei» atklāja, ka nogāžu un gravu mežos iepriekš dominēja kļavas, oši, ozoli, vīksnas, gobas un citi platlapji. Diemžēl koku slimību dēļ dažādo sugu skaits ir samazinājies, sāk dominēt kļava un ozoli bez cilvēku palīdzības neatjaunojas. Lai uzlabotu biotopa kvalitāti, tiek stādīti koki un veikta atvašu un svešzemju lakstaugu sugu pļaušana. Tādejādi šī gada rudenī apmēram septiņu hektāru lielā platībā atklātākajās vietās tika iestādīti 100, ap 1,5 metrus gari, parastā ozola stādi. 

Vietējie iesaistās meža darbos

Siguldietis Jānis Frišvalds atsaucies DAP aicinājumam un brīvprātīgi pieteicies palīdzēt meža dažādošanas darbos: «Pasākuma laikā iestādīju vairākus ozolus, tomēr mans lielākais pienesums, vārda tiešā nozīmē bija ūdens. Ar speciālu mugursomu pa nogāzēm iznēsāju ūdeni un aplaistīju iestādītos ozolus, jo bez ūdens koki var nokalst. Lai arī darbs nebija viegls, J. Frišvalds norāda, ka pasākums bijis iedvesmojošs un tā bijusi iespēja konstruktīvi mijiedarboties ar dabu, gūstot abpusēju labumu. Tas ir veids, kā iespējams pateikt paldies dabai par visu milzīgo labumu, kuru gūstam no tās. Jānis Frišvalds tuvākajā nākotnē plāno apciemot stādījumu.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *