Alojā taps energoefektīva koka bibliotēkas ēka

Alojas novadā tiks būvēta jaunbūve ar kopējo apsildāmo platību 526,2 m2, kuras siltumenerģijas patēriņš ekspluatācijas laikā nepārsniegs 14,6 kWh/m2 gadā.

Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centru – bibliotēku «Sala» gada laikā plānots uzbūvēt no videi draudzīgiem būvniecības materiāliem. Enerģiju ēkas apsildīšanai plānots nodrošināt, izmantojot atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas – dziļurbuma siltumsūkni, saules elektrostaciju un saules kolektorus.

Iepazīstas ar projektu

29.aprīlī Alojas kultūras namā pulcējās teju 60 apmeklētāju, lai iepazītos ar ēku siltināšanas un pasīvo ēku vides un ekonomisko efektu, enerģijas patēriņa samazināšanas lomu CO2 emisijas samazināšanā un vides ilgtspējas nodrošināšanā.  Bija ieradušies gan pašvaldību vadītāji, attīstības plānošanas speciālisti un projektu vadītāji, būvvalžu pārstāvji, bibliotēku speciālisti, uzņēmēji un NVO pārstāvji.

Konferenci ar uzrunu ievadīja Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda, neslēpjot gandarījumu par to, ka sen lolotā iecere nu ieguvusi pavisam reālu veidolu. Sanākušos uzrunāja arī Voleras pašvaldības plānošanas direktors Asgeirs Rustads (Asgeir Rustad) Norvēģijas viesi pastāstīja par energoefektīvu koka ēku būvniecības pieredzi un koka ēku konkurētspējas paaugstināšanas aspektiem. Ar projekta sākšanu novadu sveica Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) ministra padomniece Daiga Kalnbērziņa.

Projektu līdzfinansē Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instruments un tā kopējās attiecināmās izmaksas ir 891 382 EUR. No tām Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 664 610 EUR, savukārt Alojas novada domes līdzfinansējums – 226 772 EUR. Būvniecību paredzēts pabeigt līdz 2016. gada 30. aprīlim.

Alojas novada dome

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *