Aizsāk plašāku koka izmantošanu būvniecībā

23. aprīlī tika parakstīts memorands par plašāku koka būvmateriālu izmantošanu.

Vairākas valsts pārvaldes iestādes, nevalstiskās organizācijas un valsts kapitālsabiedrības vienojās par sadarbību, lai palielinātu koka būvmateriālu un augstas pievienotās vērtības būvelementu ražošanu un izmantošanu, sekmējot ilgtspējīgu būvniecību un Latvijas ekonomikas izaugsmi.

Vienojas par sadarbību

Memorandu par plašāku koka būvmateriālu izmantošanu parakstīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Latvijas Būvniecības padomes priekšsēdētājs un Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons, Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina, biedrības «Latvijas Pašvaldību savienība» priekšsēdis Gints Kaminskis, VAS «Valsts nekustamie īpašumi» Valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs, VAS «Latvijas valsts meži» Valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks, VSIA «Latvijas standarts» Valdes loceklis Ingars Pilmanis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes dekāns Juris Smirnovs, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektora p. i. Kristaps Ceplis un Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

Pēc parakstīšanas notika nozares ekspertu diskusija par koka priekšrocībām un koka būvkonstrukciju pieprasījumu. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs īsi raksturoja koka būvniecības attīstības perspektīvas un memoranda mērķi. Pēc viņa inženieru biroja «CMB» Valdes priekšsēdētājs Artis Dzirkalis parādīja un pastāstīja par būvniecības nozares gatavību koka būvmateriālu plašākai izmantošanai, savukārt Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektora pienākumu izpildītājs Kristaps Ceplis uzsvēra koka konstrukciju ilgtspēju un konkurētspēju ilgtermiņā. Par pašvaldībām kā pasūtītāju gatavību koka būvniecības projektiem pieredzē dalījās Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

«Bauhaus» iniciatīva pašvaldībās

Aprīlī Latvijas Pašvaldību savienība kļuvusi par Eiropas jaunās «Bauhaus» iniciatīvas partneri kā pirmā pašvaldību asociācija Eiropā. Šīs LPS ierosmes mērķis ir veicināt Latvijas pašvaldību īstenoto aktivitāšu atpazīstamību, iesaistīties jaunās «Bauhaus» iniciatīvas radīšanā, iesaistīt iedzīvotājus, uzņēmējus no katras pašvaldības. Šim memorandam var pievienoties ikviena valsts pārvaldes iestāde, nevalstiskā organizācija un valsts kapitālsabiedrība, kas atbalsta tā mērķus un pauž gatavību iesaistīties šo mērķu sasniegšanā, iesniedzot Ekonomikas ministrijai pievienošanās vēstuli.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *