Aicina uz PEFC Mežsaimniecības darbuzņēmēju standarta publisko apspriešanu

Biedrība «PEFC Latvijas Padome» ir izstrādājusi PEFC Mežsaimniecības darbuzņēmēju standartu Latvijai (Standarts), kas tiek nodots  publiskajai apspriešanai no 17.10.2016 līdz 19.12.2016..

Standarta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, paaugstināt mežsaimniecības darbuzņēmēju sniegto pakalpojumu kvalitāti, efektivitāti un sociālo atbildību, tādējādi radot konkurētspējas priekšrocības sertificētiem darbuzņēmējiem.

Aicina sniegt priekšlikumus un komentārus

Standarts ir piemērojams meža nozares darbuzņēmējiem neatkarīgi no to uzņēmējdarbības formas, kuri darbojas kādā no zemāk minētajām meža apsaimniekošanas darbu sfērām: • Mežkopības darbi – augsnes apstrāde, meža stādīšana, sēšana un jaunaudžu kopšana; • Mežizstrādes darbi – cirsmu izstrādes darbi, koksnes produktu sagatavošana un pievešana, šķeldošana; • Transportēšanas darbi – apaļo kokmateriālu un šķeldu transportēšana.

Biedrība «PEFC Latvijas Padome» aicina Jūsu organizāciju/uzņēmumu piedalīties Standarta projekta publiskajā apspriešanā un sniegt priekšlikumus un/vai komentārus tā pilnveidošanai. Priekšlikumus un/ vai komentārus Standarta pilnveidošanai lūdzam iesniegt izmantojot mājas lapā http://www.pefc.lv/dokumenti-un-materiali/publiskajai-apspriedei  pieejamo priekšlikumu iesniegšanas formu, tos elektroniski nosūtot uz e-pastu martins.ailts@pefc.lv līdz 2016. gada 19. decembrim. Aicinām priekšlikumus sagatavot iespējami konkrētus un ar skaidru norādi uz precizējamo, uzlabojamo vai papildināmo standarta sadaļu, kā arī sniegt atbilstošu iesniegto priekšlikumu pamatojumu. Mežsaimniecības darbuzņēmēju standarts pieejams: http://www.pefc.lv/images/Dokumenti/Publisk%C4%81_apspriede/PEFC_MDS_V10_projekts_PDF.pdf

Mārtiņš Ailts, PEFC Latvijas Padomes valdes loceklis

3 Komentāri par Aicina uz PEFC Mežsaimniecības darbuzņēmēju standarta publisko apspriešanu

 1. janis

  standarts – tas protams ir ļoti jauki…..

  Būtu ļoti labi uzzināt cik +/- maksā sertifikācija un cik bieži tā jaatjauno. Uz šo brīdi nekādas papildus ekonomiski pievienotās vērtības sertificējamam subjektam nav, tikai papildus izmaksas.

  Pēc standarta uzmetuma arī izskatās, ka tas ir vienkāŗši LR likumdošanas pantu papildus uzraudzības papīrs, ko formāli (jo realitātē vienmēr var atrast lielākus vai mazākus standarta pārkāpumus – standarta uzmetumā pat minēts, ka neatieksies, ja vējlaužu gadījums….. absurds) “uzraudzīs” vēl viena institūcija, protams, par papildus samaksu. Reāli funkciju dublēšana ar valsts iestādēm, “skata” pēc. Likumos rakstītie panti ir jāievēro jebkurā gadījumā, pat ja auditors nestāv aiz muguras, ko viņš arī realitātē tapat nedarīs…. varbūt reizi gadā, saskaņojot audita laiku…

 2. juris

  par to vai sertificētiem uzņēmumiem nav pievienotās ekonomiskās vērtības mēs varētu pajautāt zāģētavām, kuras eksportē zāģmateriālus, piemēram, uz Lielbritāniju, kur bez sertifikāta vispār praktiski neko nevar pārdot:) vispār jau sertifikācija sakārto lietas, bet ļoti dabiski ir tas, ka mums nepatīk ievērot nedz likumus, nedz standartus:)

 3. Jāni,

  Ja ir jautājumi par Meža apsaimniekošanas un Koksnes piegādes ķēdes sertifikācijas izmaksām, tad jāgriežas pie sertifikācijas organizācijas ar pieteikumu, lai tās noskaidrotu. Pieteikums nav līgums, bet gan forma, ar kuras palīdzību sert. org. var saprast darba apjomu un tā izmaksas. Par citiem jautājumiem, ieteicams sazināties telefoniski vai rakstiski ar PEFC Latvijas Padomi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *