Aicina pievērst uzmanību ozolu veselībai

Latvijā turpina izplatīties bīstama ozolu slimība – akūtā ozolu kalšana (Acute oak decline). Slimība novērota dažādās Latvijas vietās, bet lielākā bojāto koku koncentrācija ir Talsu apkaimē. Slimības skartie ozoli aiziet bojā samērā ātri, parasti trīs piecu gadu laikā kopš simptomu parādīšanās. Valsts meža dienests aicina pievērst uzmanību ozolu stumbriem, un vai uz tiem nav manāmi slimības simptomi. Ja tie pamanīti, ziņot Valsts meža dienesta speciālistiem.

VMD aicina pievērst uzmanību ozolu stumbriem, un vai uz tiem nav manītas slimības pazīmes – mazas vertikālas plaisas. Gadījumā, ja šāda veida plaisas ir novērotas, par to informēt dienesta speciālistus: Oskars Zaļkalns – tālrunis: 26188968; e-pasts: oskars.zalkalns@vmd.gov.lv; Vasilijs Kolačs – tālrunis: 29441040; e-pasts: vasilijs.kolacs@vmd.gov.lv.

Jau no 2017. gada Valsts meža dienests veic ozolu mežaudžu apsekošanu, lai identificētu akūto ozolu kalšanu. Šogad Valsts meža dienests (VMD) plāno apsekot 197 mežaudzes, kuru sastāvā ir dažāda vecuma ozoli. Pamata teritorija, kur veiks apsekošanu būs Vidzeme un Latgale, bet pārējā Latvijas teritorijā apsekos atsevišķas audzes.

Avots: VMD

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *