Aicina apsekot ugunsdrošību mežā

Tuvojoties meža ugunsnedrošajam laikposmam, Valsts meža dienests aicina meža īpašniekus, tiesiskos valdītājus un par meža objektiem atbildīgās personas apsekot meža uguns apsardzības infrastruktūru, un, konstatējot neatbilstības, tās novērst līdz 1. maijam. Tas nepieciešams, lai meža ugunsgrēka gadījumā ātri varētu piekļūt notikuma vietai un veikt dzēšanas darbus.

Ugunsnedrošajā laikposmā Latvijas teritorijā meža īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem un par meža objektu atbildīgajām personām jāievēro nosacījumi, kurus nosaka MK noteikumi Nr. 238 «Ugunsdrošības noteikumi».

Noteikumi paredz, ka jānodrošina mineralizēto joslu ierīkošana meža ugunsdzēsības tehnikai pieejamās kvartālu stigās, ieaudzētas mežaudžu platības jāsadala daļās ar dabisko brauktuvi tā, lai mežaudzes nepārsniedz 25 ha, līdz 1. maijam jānovāc pielūžņojumu, kas var traucēt ugunsdzēsības transporta pārvietošanos, jāsakārto ceļi un piebrauktuves ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietām un jāuztur tās tādā stāvoklī, lai nodrošinātu ugunsdzēsības transportlīdzekļu piekļūšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *