111 100 ha Latvijas īpašumus no «Bergvik Skog» iegādājās «Södra»

Zviedrijas uzņēmums Bergvik Skog šā gada 13. novembrī  pārdevis savus meža īpašumus un nodeva uzņēmumu darbību kopā ar visiem darbiniekiem Latvijā sabiedrībai Södra. «Pārdošana attiecas uz Bergvik Skog un Ruda, un ietver 111 100 ha zemes, no kuriem 80 300 ha sastāda produktīva meža zeme. Darījuma summa sasniedza 324 miljonus €.

Bergvik Skog savas 10 gadu darbības laikā ir izveidojis un attīstījis meža īpašumus Latvijā. Organizācija Latvijā ir augusi ar vīziju par ilgtermiņa vērtību radīšanu un ar augstām vides, efektivitātes un mežsaimniecības ambīcijām. Interese par šo darījumu bija liela. Procesā piedalījās daudzi nopietni un vērā ņemami dalībnieki.

Līdz ar Zviedrijas kompānijas «Bergvik Skog» Latvijas meža īpašumu pārdošanu uzņēmuma meitas kompānijai SIA «Bergvik Skog» mainīts nosaukums uz «Sodra Latvia». SIA «Bergvik Skog» vairs nepieder Zviedrijas uzņēmumam «Bergvik Skog AB», bet gan citai Zviedrijas kompānijai – «Södra Skogsagarna ekonomisk forening». Izmaiņas Komercreģistrā reģistrētas 14.novembrī. Savukārt «Bergvik Skog AB» iepriekš īpašumā esošajam mežsaimniecības uzņēmumam SIA «Ruda» saglabājies esošais nosaukums, neraugoties uz tā īpašnieku maiņu. Mainījusies arī abu uzņēmumu valde – tajā iecelti valdes locekļi Larss–Georgs Ādolfs Hedlunds un Bjorns Stefans Karlsons.

Zviedrijas uzņēmuma «Bergvik Skog» meža īpašumu un uzņēmumu Latvijā pārdošanas cena – 324 miljoni €, par kādu tos iegādājās Zviedrijas meža nozares koncerns «Södra», «Latvijas valsts mežiem» (LVM) bija pārāk augsta, atzina Zemkopības ministrijas (ZM) Meža departamenta direktors Arvīds Ozols. Viņš teica, ka LVM nav pieejami tādi finanšu līdzekļi, ņemot vērā, ka netiek samazināti dividenžu maksājumi valsts budžetā. «Beigās tas bija cenas piedāvājuma jautājums,» teica Ozols, komentējot, kādēļ LVM īpašumā nenonāca «Bergvik Skog» meža īpašumi Latvijā. Vienlaikus viņš piebilda, ka «Bergvik Skog» meža īpašumus un uzņēmumus Latvijā ir ieguvis viens no vadošajiem Eiropas mežsaimniecības uzņēmumiem, kas Latvijā jau darbojas – «Södra», līdz ar to ZM nav bažu par attiecīgā meža tālāko apsaimniekošanu. Arī LVM pārstāvji atzina, ka «Bergvik Skog» meža īpašumu un uzņēmumu pārdošanas cena būtiski pārsniedza LVM piedāvājumā noteiktos cenas griestus.

«Bergvik Skog» meža īpašumu un uzņēmumu Latvijā pārdošana Zviedrijas meža nozares koncernam «Södra» būtiski situāciju meža nozarē nemainīs, uzskata Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, piebilstot, ka lielāko īpatsvaru «Bergvik Skog» meža īpašumu Latvijā veidoja jauns mežs, līdz ar to šajos īpašumos iegūtā koksne pagaidām neveido būtisku ietekmi kopējā kokrūpniecības produkcijas plūsmā Latvijā.

Avots: Leta, Bergvik Skog

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *